Aradul în două zile
Posted by Adrian Ciubotaru on 15.7.2010

Nu am fost până acum în Arad, astfel cu atât a fost mai mare bucuria de a fi invitat de către Daniel Mitre (pe care îl știu de la concursurile tweetika de anul trecut) de la doipedoi.com la un tur al orașului Arad în perioada 16-17 iulie, alături de mai mulți bloggeri din București, Timișoara și Arad (Roxana Farca, Alex Farca, Corina Georgescu, Bogdana Dumitru).
Vom vizita (printre altele) Muzeul Arad, Muzeul de Istorie, Centrul Istoric, Primaria Arad, Piata Avram Iancu, Faleza Muresului, Parcul Europa.
Dincolo de acest tur – care va putea fi urmărit pe twitter #prinArad – este programată și Întâlnirea Bloggerilor Arădeni.
Îmi place mult ideea – pe care am întâlnit-o prima dată #prinbucurestiulmeu – prin care îți poți cunoaște propriul oraș, poți cunoaște orașe pitorești din țară și, mai presus de toate, poți cunoaște oameni.
Sponsorii acestui eveniment sunt: Carpatair, Eximtur, Glsa, American Built
Random Posts
Comments
Powered by Facebook Comments
Comments
4 Responses to “Aradul în două zile”Trackbacks
Check out what others are saying about this post...-
[...] cei ma cunoscuti Bloggeri din blogosfera, si anume: Daniel Mitre (Doipedoi), Adrian din Arad, Adrian Ciubotaru, Roxana Farca (Lumea mare), Corina Georgescu (Blog de Turism), Bogdana Dumitru (Book Express) si se [...]
-
[...] Week-end-ul trecut am fost la Arad cu o mână de bloggeri din Bucureşti în cadrul unui eveniment numit Aradul în două zile. [...]
-
[...] Arad am cunoscut astă-vară niște oameni absolut minunați. Cristina, Daniel, Adrian și toată gașca arădeană au pus la [...]






am fost votata sa ajung si eu
dar lucrez